Naapurin maalaiskana

Naapurin Maalaiskana -tuotteet valmistaa Kronfågel Oy, joka on Suomessa toimiva siipikarjantuottaja. Naapurin Maalaiskanan lisäksi yritys valmistaa Kronfågel-tuotteita. Kronfågel Oy on osa pohjoismaista Scandi Standard -konsernia.

Suomessa syntyneet ja kasvatetut lintumme ovat 100 % GMO-vapaita. Tuotteet leikataan ja pakataan Liedossa sijaitsevassa uudessa ja modernissa tuotantolaitoksessa.

Lisätietoja saat maajohtaja Mikko Karellilta (yhteystiedot alla).

Myynti:
+358 (0)40 519 6394,
myynti@kronfagel.fi

Myynnin moniottelija
Erja Funck:
+358 (0)40 552 7662,
erja.funck@kronfagel.fi

Myyntipäällikkö
Mika Kokko:
+358 (0)40 715 3696,
mika.kokko@kronfagel.fi

Myynti
Joni Helminen:
+358 (0)40 088 3540,
+358 (0)40 519 6394,
joni.helminen@kronfagel.fi,
myynti@kronfagel.fi

Toimitusjohtaja
Mikko Karell:
+358 (0)40 510 5301,
mikko.karell@kronfagel.fi

Tehtaanjohtaja Petri Toivola:
+358 (0)40 765 7532,
petri.toivola@kronfagel.fi